3×3 horaris i reglament

HORARIS 3X3 BETÚLIA                      21 DE MAIG 2017

PISTES EXTERIORS

 

INFANTILS — SENIOR/VET                                               PREMINI — MINI

 

PISTA 1 HORA PISTA 2
Obrim portes 8.30 Obrim portes
Rodes escalfament (Premin/Mini) 09.00-09.15 Rodes escalfament (Premin/Mini)
MV&MS – CRACKS TEAM 09.15-09.30 MINI CRACKS – PM PENYA
RED DEVILS – BDN TIGERS 09.30-09.45 ALLSTARS – MIX MAX
MV&MS – ST.ANDREU’S 09.45-10.00 PM PENYA – ALLSTARS
ST ANDREU’S – RED DEVILS 10.00-10.15 BDN TIGERS – CRACKS TEAM
MINI CRACKS – MIX MAX 10.15-10.30 MV&MS- RED DEVILS
MINI CRACKS – ALLSTARS 10.30-10.45 ST ANDREU’S-CRACKS TEAM
CONCURS TIRS LLIURES 10.45-11.00 Roda escalfament (Inf/Vet)
Premini/Mini 11.00-11.15 JIMMY VATER – DREAM TEAM
11.15-11.30 JB – CANALETS
ST ANDREU’S – BDN TIGERS 11.30-11.45 CHICAGO – PANATHIMANKOS
RED DEVILS – CRACKS TEAM 11.45-12.00 MADISON – GERMANN’S
PM PENYA – MIX MAX 12.00-12.15 JIMMY VATER – CHICAGO
MV&MS – BDN TIGERS 12.15-12.30 JB – MADISON
Semif 1r vs 4t Premini 12.30-12.45 DREAM TEAM – PANATHIMANK
Semif 1r vs 4t mini 12.45-13.00 CANALETS – GERMANN’S
Semif 2n vs 3r Premini 13.00-13.15 CONCURS TRIPLES
Semif 2n vs 3r mini 13.15-13.30 Inf7Vet
FINAL PREMINI 13.30-13.45 CANALETS – MADISON
FINAL MINI 13.45-14.00 JB – GERMANN’S
Semif 1r vs 4t veterans 14.00-14.15 JIMMY VATER – PANATHIMANK
Semif 2n vs 3r veterans 14.15-14.30 CHICAGO – DREAM TEAM
FINAL VET 14.30-14.45 Semif 1r vs 4t infantil
14.45-15.15 Semif 2n vs 3r infantil
15.15-15.30 FINAL INF
 

LLIURAMENT DE PREMIS I TROFEUS

 
   
 

 

ESCOLA DE BÀSQUET

16.00-17,00

 

(GIMNÀS)

 

 

 

P4  P5  1r  2n

 

PARTITS DE 12min.

 

EN ELS DESCANSOS : CONCURSOS DE KO PER EQUIPS AMB PREMI

 

INFANTIL (1r i 2n ESO) VETERANS PREMINI (3r i 4t EP) MINI (5è i 6è EP)
JIMMY VATER

CHICAGO ME QUEDO…

DREAM TEAM

PANATHIMANKOS

JB

CANALETS REVIVAL

MADISON

GERMANN’S

MINI CRACKS

PREMINI PENYA

ALLSTARS

MIX MAX

MV&MS

SANT ANDREU’S TEAM

RED DEVILS

BDN TIGERS

CRACKS TEAM

 

REGLAMENT  BÀSIC  DEL  3X3

 

 

  • PER A UNA BONA ORGANITZACIÓ CAL RESPECTAR AL MÀXIM L’HORARI DE JOC I SER APROP DE LA PISTA UNS MINUTS ABANS.

 

  • DURADA DELS PARTITS : 12 min. INICI I FINAL DEL PARTIT MITJANÇANT EL XIULET DE LA TAULA CENTRAL.

 

  • VALOR DE LES CISTELLES :

 

TIR LLIURE : 1 PUNT

TIR DINS ZONA 3 PUNTS : 1 PUNT

TIR FORA ZONA 3 PUNTS: 2 PUNTS

 

  • SORTEIG DE PRIMERA POSSESSIÓ MITJANÇANT TIRS LLIURES.

 

  • EN CATEGORIA INFANTIL I VETERANS ELS MATEIXOS JUGADORS ARBITREN ELS PARTITS I COMPTEN ELS PUNTS. PER QUALSEVOL DUBTE, S’IMPOSARÀ LA DECISIÓ DE LA TAULA.

 

  • ABANS D’INICIAR L’ATAC  CAL DONAR UNA PASSADA FORA LA LÍNIA DE TRIPLE.

 

  • LES FALTES PERSONALS DE TIR ES RESOLEN AMB 1 TIR LLIURE+POSSESSIÓ.

 

  • EN CAS D’EMPAT AL FINAL DEL TEMPS REGLAMENTARI, EL PARTIT ES RESOLDRÀ MITJANÇANT TIRS LLIURES.

 

  • LA TAULA AVISARÀ QUAN FALTI UN MINUT PER EXHAURIR EL TEMPS DE JOC.

 

  • LA INSCRIPCIÓ AL CONCURS DE TRIPLES ES REALITZARÀ EL MATEIX DIA DEL TORNEIG A LA TAULA CENTRAL.

 

  • ES REALITZARAN COMPETICIONS DE K.O. PER EQUIPS AL LLARG DE LA JORNADA

 

  • PER A EVITAR LESIONS, ES RECOMANA FER ESCALFAMENT I ESTIRAMENTS ABANS DE COMENÇAR I ENTRE ELS PARTITS.

 

 

  • ES DÓNA PER SUPOSAT EL JOC NET I L’ESPORTIVITAT PER PART DE TOTS/ES ELS/LES PARTICIPANTS I ASSISTENTS.

 

 

AMPA ESCOLA BETÚLIA